نصب کرکره برقی

نصب کرکره برقی

نصب کرکره برقی

امروزه نصب کرکره برقی در اکثر ورودی ها به چشم می خورد. درواقع کرکره برقی نوعی درب اتوماتیک محسوب می شود که برای سهولت در رفت و آمد مورد استفاده قرار می گیرد. استفاده ار کرکره برقی معمولی در ورودی هایی که فضای کافی برای بازو بسته شدن دربهای دولنگه وجود ندارد کاربرد دارد. این درب اتوماتیک در مغازه ها یا حتی منازل قابل استفاده است تاثیر بسزایی در زیبایی ورودی ایفا می کند.. همچنین امنیت بالایی دارد و در رنگهای مختلف تولید می شود. در این مقاله قصد داریم روش نصب کرکره برقی را شرح دهیم. قبل از آن اجزای کرکره برقی را معرفی می کنیم.

نصب کرکره برقی

نصب کرکره برقی

 اجرای کرکره برقی

 • تیغه کرکره: جزو اصلی کرکره است که نوع آلومینیوم آن پرکاربرد است.
 • ریل کرکره: به عنوان تکیه گاه کرکره برای بالا و پایین بردن تیغه کاربرد دارند.
 • پروفیل: وزن اجزای کرکره را متحمل می شود مانند تیغه یا موتور.
 • صفحه پلیت: جنس آن فولاد است که دربالای پروفیل قرار می گیرد و محل قرار گیری اجزای کرکره مانند موتور و شفت است.
 • شفت: یک لوله آهنی است که با توجه به نوع موتور قطر های مختلفی دارد.
 • اندکپ: این اجزا به شفت جوش داده می شود و باعث حرکت راحت شفت به بالا و پایین خواهد شد.
 • خورشیدی: ارتباط بین موتور و صفحه پلیت توسط این قطعه انجام پذیر است.
 • موتور: در دو نوع ساید و توبلار است که ما در این مقاله روش نصب موتور توبلار را توضیح دادیم درواقع قدرت حرکت تیغه است.
نصب کرکره برقی

نصب کرکره برقی

1-نصب پروفیل ها

اولین مرحله برای نصب کرکره برقی جاگذاری پروفیل در ریل است . این کار باید توسط یک فرد حرفه ای انجام شود. اگر پروفیل به دقت سر جای خود فیکس نشود کارکرد کرکره برقی به مشکل خواهد خورد. توجه نمایید دو پروفیل دقیقا روبروی یکدیگر باشند . بعد از جاگذاری و شاغول کردن، نوبت یه جوش دادن پروفیل به ستون می رسد. در این مرحله وجود ستون فلزی کار را راحت می کند و امکان جوش پروفیل به آن وجود دارد و در صورتی که ستون مکان نصب بتون باشد نیاز به تعبیه یک میلگرد در بتون برای جوش پروفیل می باشد. هنگام جوشکاری توجه به وجود فاصله مناسب بادخور ضروری است.

2-نصب صفحه پلیت

در این مرحله نوبت به نصب صفحه پلیت می رسد. در این مرحله باید پایه ستاره را در وسط صفحه پلیت قرار بگیرد. سپس با اندازه گیری سایز مناسب از انتهای صفحه تا مرکز پایه ستاره نصب را انجام می شود . این اندازه با توجه به ارتفاع کرکره تعیین می شود . با افزایش ارتفاع اندازه افزایش می یابد. در اینجا ما 14 سانت در نظر گرفته ایم.  سپس  صفحه پلیت ها  در مکان خود که بالاترین قسمت پروفیل است متصل می شود. وبا استفاده از تراز لیزری آن را تنظیم می کنیم به طوری که نور لیزر دقیقا از میان پایه ستاره رد شود.

3-نصب شفت

بعد از نصب پروفیل و صفحه پلیت نوبت به نصب شفت است. در این مرحله با انداره گیری بین دو خورشیدی ، اندازه لوله را مشخص کرده و برش می زنیم. سپس  نوبت به قرار دادن موتور داخل لوله میرسد البته موتور توبلار. در این مرحله موتور را به اندازه 40 سانت داخل لوله قرار می دهیم. بعد از قرار دادن ادابتور داخل لوله نوبت  پرچ کردن آن است. برای پرچ کردن باید توجه کنید سوراخ هایی که ایجاد می کنید روی شیار ها قرار نگیرد همچنین اسیبی به بدنه موتور وارد نشود. سپس نوبت اتصال تاج موتور به لوله میرسد که با استفاده از پیچ های سر مته دار امکان پذیر است. بعد از آن نوبت به نصب اندکپ می رسد که ما  نوع پلاستیکی آن را معرفی می کنیم چرا که نصب ان راحت تر است. فقط کافیست اندکپ را جا زده و با استفاده از پیچ سر مته دار آن را محکم کنید. با نصب اندکپ شفت ها برای بالابردن و نصب آماده است. توجه نمایید ابتدا شفت سمت موتوز و سپس سمت اندکپ نصب شود.

4-نصب برد

در این مرحله از نصب کرکره باید برد کرکره نصب شود. نصب ریسیور یا برد بسیار اسان است و توضیح آن نیز روی کاتالوگ داخل جعبه نوشته شده است فقط کافیست رشته های سیم همرنگ را به هم وصل کنید. روی ریسیور دو رشته سیم وجود دارد یکی از رشته ها برای اتصال به موتور و دیگری برای اتصال به برق است. با اندک اطلاعات در باره روش اتصال فاز و نول میتوانید این کار را انجام دهید .سیم های هم رنگ روی ریسیور را به  سیم همرنگ روی موتور اتصال دهید. برای رشته مخصوص به برق هم همینطور نول و فاز و ارت را به نظیرخودش نصب میکنید. بعد از نصب با استفاده از ریموت یا دکمه روی ریسیور آن را تست کنید.

5-نصب تیغه کرکره برقی

در این قسمت نیاز است که دو فرد تیغه را بالا برده و به طور دقیق روی شفت نصب کنند وبا استفاده از پیچ سر مته دار آن را فیکس کنند.قرار گرقتن تیغه وسط شفت ها و در نظر گرفتن باد خور مناسب در این مرحله مهم است.

بعد از نصب کرکره آن را بالا برده و ریل ها را سر جای خود با استفاده از پیچ سر مته دار نصب میکنیم.

بعد از نصب کرکره باید حد بالا و پایین آن به صورتی تنظیم شود که در حد پایین کرکره کاملا روی زمین بنشیند و در حد بالا طوری باشد که در بالاترین حالت حد اقل 2 تیغه داخل ریل بماند.

 

6-نصب جا قفلی

در نصب کرکره برقی یکی از مواردی که برای افزایش امنیت آن انجام میگیرد نصب جاقفلی است. برای این کار ابتدا حلقه اول را انتهای تیغه با فاصله مناسب حدود 1 سانتی متر از ریل جوش داده و سپس کرکره را پایین کشیده حلقه بعدی را مقابل آن جوش میدهیم.

نصب کرکره برقی

نصب کرکره برقی

در اینجا دیگر نصب کرکره برقی به پایان رسیده است. البته توجه به یکسری نکات هنگام نصب ضروری است.

 • قبل از نصب مکان آن بررسی شود و قابلیت نصب کرکره برقی سنجیده شود
 • بهتر است قطعات به ترتیب نصب شوند
 • توجه به نکات ایمنی از ابتدا تا انتهای نصب ضروری است.
 • حتما کار نصب کرکره برقی توسط افراد با تجربه انجام شود زیرا در صورت اشتباه در هر قسمت نصب علاوه برخطراتی که دارد. کرکره قابل استفاده نخواهد بود.

فروشگاه درب اتوماتیک شیرمردی در سال 1380 در تهران توسط مهندس شیرمردی تاسیس شد. این شرکت در زمینه فروش و تعمیر انواع درب اتوماتیک برقی ، ریلی ، کرکره برقی و … به فعالیت می پردازد. شرکت درب اتوماتیک شیرمردی به صورت 24 ساعت شبانه روز آماده جوابگویی به مشتریان عزیز می باشد. همچنین تمامی محصولات این شرکت دارای یک سال گارانتی ضمانت بدون قید و شرط می باشد.

برای اطلاعات بیشتر با ما در تماس باشید

پیام بگذارید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.